გაკვეთილის გეგმა ინგლისურ ენაში მე 8 კლასი
1)თემა-welcome to london
2)სწავლების საფეხური-საბაზო მერვე კლასი
3)ინტეგრირებული საგნები მასწ სახელი და გვარი-ირმა გახარია
4)მოსწავლეთა რაოდენობა-24
5)განსაკუთრებული მიდგომების მქონე მოსწავლეთა რაოდენობა და პროფილი-არ არიამ
6)მიზანი-უცხო სიტყვების ამოწერა,ტექსტის წაკითხვა და გარცჰევა,დამატებითი ინფორმაციის მოძიება ინტერნერში
7)შედეგები-უცხ.8 1 მოსწავლე იგებს მასწავლებლის მითითებას და სავარჯიშოს ინსტრუქციებს
უცხ.8 2 მოსწავლე იგებს დიალოგს
უცხ 3 იგებს აუდიო ჩანაწერებს
უცხ 8 4 მოსწავლე შინაარსის გასაგებად იყენებს სტრატეგიებს
უცხ 8 5 განსაზღვრავს მოსმენის მიზანს
უცხ 8 6 იცავს უცხოური ენისთვის დამახასიათებელ ინტონაციას და აქვს სათანადო გამოთქმა
უცხ 8 7 ართმევს თავს ყოფით საკომუნიკაციო სიტუაციას
უცხ 8 8 მონაწილეობს ინტერაქციაში უცხ 8 9 საუბრობს გაბმულად
უცხ 8 10 იყენებს ზეპირ მეტყველების სათანადო სტრატეგიებს
უცხ 8 11 იგებს ინსტრუქციებს
უც 8 12 იგებს სხვა და სხვა ხასიათის ღია ბარათს
თანმიმდევრობა და აქტივობა ,დრო -მისალმება 1 წთ,საშინაო დავალების სემოწმება და წინა მასალის გამეორება10 წთ,
აქტივობა-1:a ფაზა გამოწვევა ,კითხვა -პასუხი 5 წთ,ვეკითხები თუ რა იციან ლონდონისა და მისი ღირშესანიშნაობების შესახებ
b ფაზა ცოდნის კონცტრუირება
აქტივობა 2:ტექსტის თარგმნა და გარჩევა 15 წთ
აქტივობა 3: დისკის მოსმენა 3 წთ 2 ჯერ
c ფაზა გამთლიანება რეფლექსია
აქტივობა 4: წყვილებში მუშაობა 5 წთ ვაძლევ წიგნში მოცემულ სავარჯიშოს ,სადაც სიტყვები უნდა შეუსაბამონ განმარტებებს
აქტივობა 5: დაშინა დავალების მიცემა 3 წთ
შეფასება :შეფასება მოხდება შეფასების რუბრიკის გამოყენებით,რომელიც წინასწარ არის მომზადებული
საკლასო მენეჯმენტი:სახელმძღვანელო macmillon new inspiration 2 8 კლასის
რესურსები-წიგნი,რვეული,კალამი,კომპიუტერი სიდი.
კრიტერიუმი 1-2 მოსწავლემ იცის პასუხები კიტხვებზე-არ შეუძლია პასუხის გაცემა
მოსწავლეს შეუძლია გამართულად ტექსტის კითხვა და თარგმნა -მოსწავლეს არ შეუძლია ტექსტის კითხვა
მოსწ შეუძლია მოსმენა და გაგება- ვერ იგებს ჩანაწერს
შეუძლია ტექსტის სურათთან დაკავშირება-არ შეუძლია დაკავშირება
----------------------------------------------------------------------------------------------------
3 ---4
მოსწ არ იცის პასუხები კითხვებზე- შეუძლია პასუხის გაცემა მასწავლებლის დახმარებით
მოსწ შეუძლია გამართულად ტექსტის კითხვა და თარგმნა -შეუძლია მასწავლებლის დახმარებით
შეუძლია მოსმენა და გაგება- ნაწილობრივ იგებს ჩანაწერს
შეუძლია ტექსტის სურათთან დაკავშირება-დახმარების გარეშე არ შეუძლია დაკავშირება
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
5-----6
მოსწ იცის პასუხები კითხვებზე-შეუძლია ხარვეზებით პასუხის გაცემა
შეუძლია გამართულად ტექსტის კითხვა და თარგმნა-უჭირს კითხვა
მოსწ შეუძლია მოსმენა და გაგება-უსმენს ტექსტს მაგრამ უჭირს გაგება
მოსწ შეუძლია ტექსტის სურათთან დაკავშირება-უძნელდება ერთმანეთთან დაკავშირება
------------------------------------------------------------------------------------------------------------7 ----8
მოსწ იცის კითხვებზე პასუხი-პასუხობს კარგად კითხვებს
მოსწ შეუძლია გამართულად ტექსტის კითხვა და თარგმნა-კითხულონს კარგად
მოსწ შეუძლია მოსმენა და გაგება-უსმენს და იგებს კარგად
მოსწ შეუძლია ტექსტის სურათთან დაკავშირება- კარგად პოულობს კავშირს ტექსტსა და სურათს შორის
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
9--------10-
მოსწ იცის კითხვებზე პასუხი- სრულყოფილად პასუხობს კითხვას
მოსწ შეუძლია გამართულად ტექსტის კითხვა და თარგმნა-უშეცდომოდ კითხულობს და თარგმნის
მოსწ შეუძლია მოსმენა და გაგება- სრულყოფილად ისმენს და იგებს
მოსწ შეუძლია ტექსტის სურათთან დაკავშირება-მოსწ სრულყოფილად ართმევს თავს ამ დავალებას
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

.jpg)
.jpg)

.jpg)


.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)

